NokiMo
Sad_Crab
Sad_Crab

patreon


Public news 01.02.2020

 


Ahoy! So what have we been up to?  Well many things be at hand, some scallywags will notice the updates and work on Renpy that no one will see.  Tis a big thanks to Andy, who maintains our ship, without it, we wouldn’t  be able to sail the high seas.  As well, Benq has been fixin' many thin's in Chapter 4 to try to make it more clear.

As ye scallywags may have noticed, we have had an increase in Patrons, and wit' our F release on the horizon, we have prioritized fixes vs content.  However, thar be content to be added!  An update to an existin' scene, and hopefully some new mechanics and continuation of the tale ye be playin’.

Keep yer eyes peeled, and be sure to look fer the update on our site!  Thank ye fer yer time and support, without ye scallywags, we couldn’t do this!


 Всем доброго времени суток, и сразу к делу!  Как некоторые из вас могли заметить игра получила обновления, да и сам движок не обделён вниманием. Все это благодаря Andy, без которого наш корабль мог и не выдержать долгого плавания. Ну и заодно Benq, тоже не сидит без дела, полируя четвертую главу.  Из других новостей, ваша поддержка нас постоянно растёт и всвязи с этим и приближающимся релизом версии F, мы решили сфокусировать наше внимание на разрешении багов против добавления нового контента. Но это не значит что нового контента не будет! Обновление получит одна из существующих сцен, и надеемся что получится ввести все запланированные новые механики, да и продолжение к основной истории.  За обновлениями можно следить в нашем Discord канале и на нашем новом сайте! Спасибо за вашу продолжающуюся поддержку, и до следующих новостей! 

Comments

Great work team, keep it up ! :D By the way, is there any chance you have that chick pic you used for your caption ? For work purpose, obviously...

Max Shelby

Press F to pay respect :)

Это сложно, потому что разрабы добавляют в игру каждый раз новые детали, которые в прошлых версиях не были

Hopefully the F version will work on my Android because the B version doesn't, even with the fix/build Joe made.

Nelson Soriano

На данный момент это трудно выполнимо, но мы работаем над этим

Sad Crab Company

Эт здорово. Планируется ли система переноса работоспособных сохранений с предыдущих версий?

Huckleberry Finn

ништяк )

Руслан Терешко


Related Creators