NokiMo
Tsanov_napredinagore
Tsanov_napredinagore

patreon


Какво /наистина/ има в ХРАНАТА ни?

С екипът решихме да създадем за Вас материал по една тема, която може би най-точно отговаря на въпроса: Защо това е първото поколение, което по статистика живее по-малко от своите родители?
Храната.

Comments

От около месец се храня качествено,следейки макросите си,не само калориите Дните в който ям неща като Скир,Месо,Ориз и т.н се чувствам супер,дните в който ям неща от магазина пълни с боклуци (шоколад,чипс,хляб и тн) се чувствам сякаш съм употребил 10 грама амфетамин предния ден,чувствам се слаб изморен,имам проблеми със съня и много други. СЛЕДЕТЕ СИ ХРАНАТА,ПРОМЕНЯ ЖИВОТА

Denislav Efremov

Да,ама на готово е по лесно за съжаление

Пламен Кунчев

Ще изгледам клипа по-късно ,но кой може да даде логично обяснение в една кофичка кисело мляко да има до 20 грама захар............ защо?

Георги Ричков

Някой знае ли от къде се внася свинското месо в Кауфланд.? Конкретно за България

Хари Хараланов

Абе не знам, ама като ям нещо от кафетерията при нас и корема ми става тумбак - сандвичи, хотдог и прочие.

Cvetan

Затова трябва да се върнем по селата и произвеждаме сами своята храна.

AnitA Kamburova

Много едностранчиво и конспиративно се е подходило към въпроса. Истината е, че наред със своите негативи, тези консерванти правят така, че храната да е достъпна за повече хора. Съответно в наши дни има много малко проблеми с глада, от когато и да било в човешката история. Освен това не трябва да се бяга от въпроса за личната отговорност. В наши дни има толкова много начини човек да взема информирани, респективно по-здравословни решения за храната си. И много често това не опира до пари, а до малко отделено време в "забързаното ни ежедневие".

Делян Пеевски

а бе ние знаем, ама имам 1 въпрос какво да се яде!?

Kristiqn Petkov

Страхотна тема! По-хубава тема, обаче, би могла да бъде, как да се храним здравословно. Не всеки има възможността да отглежда сам всичко, така че е неизбежно, та дори и да произвеждаш сам, в крайна сметка, все нещо ще купиш от магазина. Кое е по-малкото зло на щанда е тема, която си струва да се проучи :)

Hristo Iliev

Благодаря за клипа, много важна тема! Дано повече хора започват да променят менюто си!

Tsvetelina Terziiska

Много важна тема, трябва ни и алтернатива, клип как да се храним би било добре

Кристиан Христов

Това е доста сериозен клип и може да удължи много човешки животи. По-добре да го качиш в ютуб

Bojidar Belchev

Rabotq s plodove I zelenchuci v anglia poveche ot 10 godini i himiqta e na max za Bananite specialno idvat zeleni za 1 den v gazova kamera stavat Julti…

stoyan paskov

Шокиращо е! Никой от тези чудни "производители" не си дава сметка че ковчег джобове няма.... На кратко какво да ядем? Ами плодове! Чудесно, ягодите са най-обработваните продукти с какви ли не препарати. Добре няма да са ягоди. Ама банани? Генно модифицирани идващи от страни свързани с малтретиране на деца за да работят без заплащане... и т.н. Да си го кажем на кратко - "Затлъстяването е болеста на хората с ниски доходи!" Защото цялата тая мизерия е евтина, достъпна и не натоварва бюджета на семейството. Прави ми впечатление, че хора с достъп до информация предпочитат да я игнорират. И това вече се доказва от осъзнати хора като д-р Крис ван Тулекен. В книгата си Ултра Обработени Хора илюстрира и слага под прожектора Нестле и други мафии. В Англия има места които се наричат food dessert, демек няма прясна храна или достъп до така в радиус от 15 мин с автобус. Град като Лестър е абсолютния пример. Ами какво е БИО храната? Какво означава БИО? Защо в България се унищожават декари обработваема земя? Мафията на белите престилка според мен има пръст. Хапни си кренвирши- имаш киселини, лапни това хапче. И така до безкрай....

Simona Petrova

Абе аз имам само един въпрос, какво да ям?????

Saint Elijah the Thunderstriker

Споделете повече за технологията и производителите, моля! Интересно е.

Елица Христова

Темата е важна и всеки трябва да е отговорен. Все още има места, от които може да се купи по-качествена храна. Желателно е да имаме култура и да се информираме. В крайна сметка, докато има кой да купува боклуци ще има и кой да ги произвежда.

Лалка Петрова

Логичният въпрос сега е? А какво да ядем и от къде да си го закупим? Дори смесите за пилетата уж домашни са с антибиотици и разни препарати🤯

RadoslavKanchevGaspaka

Да не забравяме и “сухата кръв”, която се слага в колбасите и е канцерогенна

Victoria Naydenova

Незнам дали Ви прави впечатление но детето в рекламата на кренвирши Бони не изглежда нормално ..... Благодаря за информацията .

spas stefanov

Такъв клип е важно да бъде и в ютюб..аз като абонат нямам нищо против даже мисля че е важно. Занимавам се с производство на храна. Преди 8 години вкарах най-иновативната технология, която позволява да се създават продукти без консерванти и достъпна дори за малки производители - но - както казва Цанов “о, чудо” почти никой не иска да я използва в България :( но все пак има и производители, които правят качествени неща, но за жалост, поради висока себестойност на продуктите - нямат средства за реклама и не могат да изплуват… Важно е и в България да се обръща внимание на състава на храните! Браво на екипа ви!

Lubs Tsankov

Който се интересува от темата за захарта препоръчвам тази книга: - Глюкозната революция от Джеси Инчауспе.

Алекдандър Дяков

Преди близо месец ти писах съобщение с предложение за подобна тема. Не знам дали си го видял но е Супер е че сега има такъв клип.

Plamen Vitkin

Интересно

Schumachebg

Тотална щета! Благодаря за информацията..

Ventsislav Keranov


Related Creators