NokiMo
Tsanov_napredinagore
Tsanov_napredinagore

patreon


Клип - изненада /Свободните хора/

Ще започна този пост с въпрос, по който повечето от нас не са се замисляли.
Когато се родим в дадена държава - длъжни ли сме да станем нейни граждани?
Дори повече - ако живеем в дадена държава, дори без да сме нейни граждани - длъжни ли сме да спазваме нейните правила и закони?
Вероятно отговорът за всички ни без да се замисляме е да.
Можем ли да сме българи , без да сме български граждани?

Според тях да. Човекът и гражданинът са различни неща.
Наричат се СВОБОДНИТЕ ХОРА и живеят по собствени правила, закони отричащи задължението ни да имаме лични карти, да спазваме закони и изисквания на страната, в която живеем. И не просто си го фантазират това нещо - те го живеят дори с цената на битки с полицията, арести и съдебни дела.
А вече и в България.
Видеата им в спор с полицията събират милиони гледания, но никой не се е опитвал да разбере логиката на "Свободните хора" - как тази концепция тръгва от САЩ и идеите и хващат почва в целия Западен свят.
Част от пълните им 'битки' и арести може да видите тук:

https://youtu.be/XdYiRyPBojE
https://www.tiktok.com/@pravovistatuschovek/video/7463072227957771553
(50 000 харесвания, над 1 000 000 гледания)
https://youtu.be/tP7EYlhTsIg
Препоръчвам да надникнете преди пускане на клипа. Поставя нещата в контекст.

Ако погледнете в канала им ще видите десетки 'свободни хора' хвърлящи личните си карти.
И ми стана любопитно. Тези хора ги бият, съдят, дори влизат в болница.
Но продължават да твърдят, че те има разлика да между човек и физическо лице.
И че имаме право да сме хора без да сме физически лица, респективно без да сме длъжни да спазваме закони, плащаме данъци и да признаваме НАП, МВР, Съд и всяка институция.
И реших да надникна.

КОРЕКЦИЯ (и позиция на "Свобода за всеки"): В клипа се споменава сайтът на организацията „Свобода за всеки“. „Свобода за всеки“ няма нищо общо с описваните в клипа движения на „суверенните граждани“ и така наречени “freemen”, а като правозащитна и издателска организация над 20 години защитава свободата на личността и основни човешки права (за повече информация постете сайта на „Свобода за всеки“ www.svobodazavseki.com). Въпреки това, следва да се счита, че и хората описани в клипа имат иманентни и неотменими естествени граждански права, съгласно законите и Конституцията, въпреки, че те не биха могли да бъдат упражнени както описваните във видеото лица и организации считат. Непремерените действия на дадени личности и организации по никакъв начин не бива да се разглеждат като основание за ограничаване на основните човешки права и свободи, закрепени в Конституцията и основополагащите международни документи, гарантиращи свободата и достойнството на човешка личност от тоталитарна намеса. Следва да се отбележи, че дори идеологията на описваните във видеото лица и организации, доколкото не представлява подтикване към престъпления, също има своята защита в рамките на гаранциите на свободата на мнението, съвестта и информацията. Авторите на видеото се извиняват за грешката и недоразумението.

Клип - изненада /Свободните хора/

Comments

С една дума дяй да се върнем в пещерите, щом сме ( свободни )... Нали ще деградира всичко което е правено до сега... С две думи пълни глупости им се въртят в главите на тези биологични единици 😁🤣

Stoyko Evtimov

Клипа е интересен.Имаше преди 2г. мисля 1-на жена която живееше в изолация сама с детето си което нямаше ЕГН. и социалните и правиха проблеми.Даваха го по всички тв.Г-н Цанов нямаше да е зле да я потърсите може би щеше да каже нещо от първо лице.За негативно коментиращите да кажа.Уважавайте труда създателя е направил това с не малко усилия

Ivan Petkov

П1лна глупс7, с 70зи 12 цифрен к0д се инде7ифицира инс7и7уция7а , за п0 лесн0 !!!

Аз Знам ॐ

Г- н Цанов на първо място- брилянтен материал! На второ ако е възможно да поканите един холандец (който всъщност е вече натурализиран българин) Патрик Смитьойс.

Alexander Botev

Моля ви се напишете в ютуб sovereign citizen compilation и гледайте в америка как тези нелепи капути ги мятат по врат КАК ТАКА КОСТИТУЦИЯТА Е ДОГОВОР НЕ СИ ГО ПОДПИСВАЛ НЯМА ДА ГО СЛЕДВАШ БЕ демек на тези кучета може да отида някой да пръсне главата на детето му и полсе да му каже ааааааааа сори брато аз съм свободен конституция не съм подписвал законите за мен не важат не знаех че и в бг има такива гадове в момента в който му напукаш шамарите ще ти дойде призовка 100 % а за тия 300 000 веднага да ги пращаме на северния полюс на момента там да са фриимени

Mario

Ей тва и аз се питам

My Family Channel

Здравей, моля да направиш клип за лева срещу еврото, за критериите за влизане в еврозоната и всички последствия от това ние да приемем еврото. За отказа от референдум също. Смятам, че е наболяла тема, но бих искала да знам повече по въпроса, защото мейнстрийм медиите ни казват колко е хубаво да приемем еврото, но никъде не се дават конкретни обяснения и причини.

Аксения Дойчинова

Свободни ли са наистина, след като се изолират от системата? Звучат ми като хора, които си нямат друга работа освен да спорят с държавни служители и институции. Определено те кара да се замислиш над това с номерцата, но не смятам, че начина е точно това. Смятам, че съдържанието е интересно. И съм съгласна с някой от вече направените коментари - това е пример. Всеки за себе си решава дали той е добър или лош такъв. Журналиста е длъжен да предаде информацията обективно и безпристрастно. Точно това което според мен прави господин Станислав Цанов. Поздрави.

Alex Taseva

Виждам доста роби има наоколо. Онлайн бойци с наведени главици, дори и не искат да помислят за какво става въпрос.

Ivo L

Чета коментарите и ви се чудя, единия абонамента щял да спира другия нямало да пише на Цанов. Ами като направите канал с по-добро съдържание поканете ни да ви хулим. Мен лично темата ми е интересна, а ако се запознаете по-добре с нея и вие ще започнете да си задавате въпроси. А от видеото разбрах, че сме роби на системата без да си се съгласявал и колкото и да искаш не можеш да избягаш.

Stanimir Yankov

За мен знанието е сила и то дава свобода на човека. Свободен е просветеният, мислещият човек, този който разсъждава, анализира, взема решения и поема отговорност. Това е вътрешно усещане, на духа. Може да си роб в свободна територия, но може и да си свободен в поробена такава.

Лалка Петрова

На мен такива хора ми звучат като паразити. Ще ползват всичко което е изградено от данъци, но те няма да плащат такива. Били живи хора, а не лица!! Явно намират вратички в законите, които им дават това чувство, че може да ползваш всичко, без да правиш принос.

Tihomir Nikolov

А къде може да гледам клипа за Ватикана?

Hyper Legend

Идеята за суверенните граждани е също толкова идиотска колкото и декретите на ЕС за формата на краставиците и капачиките на пластмасовите бутилки

Рамбо Силек

Явно повечето коментиращи са останали с впечатлението, че Цанов подкрепя тази общност, а дори не са усетили иронията му към нея. Със сигурност идеите на това общество са, да ги наречем недорасли, но нима не е факт, че на нас се гледа просто като на ходещи ЕГН-та ?

Aesthetic God

Спирай си абонамента и беш да те няма

plamen penev

Цанов с този клип удари дъното Не знам кой ти плати да го направиш , но явно е време да ти спра абонамента си

Vladimir Ivanov

Здравейте, Важен тук е примерът,пък бил той и лош. Човек се изгражда като здрава и цялостна личност, когато има между какво да сравнява. Има арабска поговорка гласяща: "Където грее само слънце - се ражда пустиня." Само защото някои от вас не одобряват избора за клип,не е причина за нападки. Тук има достатъчно видеа с добър пример,за светли личности. Хапещите и укорни коментари, не Ви различават много от заядливковците в клипа или децата,които се сбиват в училищният двор. С цялото ми уважение, доброто зависи от всички нас. 🙏

🌺Цвете🌺

Ще спирам абонамента май

Йозджан Асан (Оги)

Станахме двама, направо ме отврати

Denislav Nikiforov

Има ли абсолютна свобода? Какво значи “да си свободен?” Когато си част от социума твоята свобода не засяга ли нечия друга свобода? Как мисли “Фриймен-а”? В една вълча глутница или в едно пчелно семейство всички ли са алфа-мъжкари или пчели майки? Вселената работи също по правила, които се наричат “закони на физиката”. Да, човек се ражда свободен и за да бъде свободен е необходимо да съобразява поведението си с правилата, които гарантират неговата свобода ! 3х3

Rostislav

Огромен фен съм Ви,но с този клип наистина ме изненадахте…….отрицателно. Не знам защо,но в последно време качеството на материалите и клиповете Ви падна страшно много. Станаха скучни и се канят хора,които не добавят стойност на клиповете(изключваме Карлос и FYRE) Много исках да Ви разкажа история за мой познат с дете с рядък синдром(3 деца в цяла България и под 4000 в света) но взех да се замислям дали да го направя. Поздрави Господин Цанов,успех Ви желая.

Георги Иванов

Дори не съм изгледала клипа. Пуснах си "Shot"-а им, стигнах до половината и дори и него не можах да изгледам. Чудя се да правиш митинги по площадите с кого си искаш да си "лягаш" или да се заяждаш със закона е по-зле. Ако говорим за закони в нашата конституция се казва: "Чл. 26. (1) Гражданите на Република България, където и да се намират, имат всички права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ по тази Конституция.". Разбира се, те имат правото да се откажат от българското си гражданство, но до тогава....не си СВОБОДЕН.

Maya Dahl

На такива хора само един документ ин трябва - Жълти книжки

Yovcho Byalkov

Ужас

Schumachebg


Related Creators