NokiMo
Tsanov_napredinagore
Tsanov_napredinagore

patreon


"Ние, Сатанистите" - цял клип

В Интернет съм намирал и гледал с интерес много дебати в известни западни университете между атеист и мюсюлманин, атеист срещу християнин. Обикновено се случват в големи зали а записите са гледани от милиони по света особено ако дебатиращите са на ниво.

Това, което Ви предстои да видите обаче дори там не съм виждал. Дебат между действащ, практикуващ лидер на сатанистка група (Ноар) и Богослов с над 30 години практика и учение на Светото Слово. Самата организация отне дълго време. Правила, пътуване от чужбина специално за записа, пътуване от Бургас. Отделно набиране на информация, запис, сценарий и монтаж.

Препоръчвам да видите клипа в Ютуб, който не е в никакъв случай заместител, а по-скоро ни подготвя за материала тук.

Участниците:
Ноар - лидер на сатанистка група
Димитър Лучев - Богослов (автор на над 1200 лекции на християнска тематика) - https://www.youtube.com/@dimitarluchev686
Верен Тончев: https://www.youtube.com/@veren.
Диляна Николова- хвалител в църковен хор

По таймкод:
00 до 2:30 - интро
02:30 до 11:10 - представяне на гостите, историята на Димитър Лучев - как влиза във вярата
11:10 до 16:15 - представяне на Ноар, с негови думи и записани от мен кадри в негови лайфове
16:15 до края - реалният дебат между сатанист и християни - едно към едно.

"Ние, Сатанистите" - цял клип

Comments

Много е жалко, че на половината хора гледали клипа нищо не е влязло в главите от казаното от нито от едната, нито от другата страна. Празноглавци търсещи сензация и скандал. "Свободата, Санчо, е като салама." Повечето само със салама ще си останете....

Someone Special

Грубо крещейки прекъсваш хората. Това го прави трудно за гледане.Добре че беше Лулчев за да придаде стойност на целия разговор. И евала на сатаниста, че се държа сдържано и някак с готовност за разбиране и приемане въпреки че единствения нападнат през цялото време.

Kalin Denev

Религиите са вид ФАНАТИЗЪМ. Работата на християнина НЕ Е да признае фактите или да постави библията под въпрос. РАБОТАТА МУ Е ДА ЗАЩИТИ Бог и библията, и той трябва да го направи с всичко възможно. Дори да види нещо ужасно в библията, той ТРЯБВА ПРОДЪЛЖИ да я оправдава, защото е научен да ги игнорира. Според тях, ако Бог казва "Аз искам да спася хората", тогава нямат значение противоречивите му действия, когато УБИВА хора, поробва жени и деца, и сам си противоречи. Християнинът някак ще се нагоди да извини Бог и да оправдае дори тези действия. Религиите обземат ума и тялото на човек чрез страх и подчинение маскирани като "любов". Ми аз не съм религиозна и също съм била излекувана. Защото Бог НЯМА религия!

Ivy Stelyanova

Истината не е в религиите със сигурност. Била съм и аз християнка, после бях мюсюлманка и видях, че нито едното не е истината за Божественото. Дори при сатанизмът не е. Но всяка религия се опитва да сплаши хората до краен предел. Да не говорим, че при Адам и Ева мъжът не е поел отговорност, а е обвинил жената. Как може никой да не се замисля за това? И мъжете за това не чувстват НИЩО, когато карат жените да страдат, защото са били убедени, че Бог просто си отмъщава. Как може после тези мъже да са добри създания? Не може! Религиите са създадени с тази цел, те са създадени от мъже за власт. И този християнин беше безкрайно труден за слушане, едвам го изтърпях! Eдиният пък ми говори за ВЯРНОСТ на жената, а вярността на МЪЖА кой ще започне да говори????? Никой! Бог няма религия и приема всички хора, донякъде сатанистът е повече прав, осъждение каквото мислим- няма! НО има други закони като този за "кармата" например, и тя идва бързо при едни, но бавно при други. Вече има много други неща като това, че човек не преминава само през един живот, а през много, но е дълга тема за разговор.

Ivy Stelyanova

Здравей,Цанов!Нямам нищо против гостите,които си поканил,но щеше да е хубаво да се покани и някой православен богослов.Все пак сме православна държава.

Vencislav Georgiev

А на Цанов дали му идва на ум, че има и хора (слагам и себе си в това число), които не се интересуват от LGBTQ простотиите, абортите и изобщо на хората драмите?! Грам не ми пука кой с кого спи и какво прави с тялото си! Много хора сме така, това не ни засяга лично. Бай Ганьо обича да се рови в мръсното бельо на хората и да им държи сметка как живеят...

Katerina Krasteva

Дъното…

Kameliya Petlova

Моля правете повече такива, интервюта, имате аудиторията, за да може словото да стигне до повече хора. Концепцията е страхотна, беше ми изключително приятно за гледане, и слушане.

Dobrinka Kiryakova


Related Creators