News 20.02.2020
Added 2020-02-19 19:28:55 +0000 UTC

Corona was only meant for beer, so have no fear, Sad Crab is here!
Aye maties, don’t be drinkin’ the water. We be sailin’ these high seas much like deez nutz… and it’s apparent… some be festerin’ the crabs. We will be bringin’ only the cleanest of hoes, we mean the innocent most witches from which the pensieve allows. Little ye’ know those British ports are not only known for their ports, if ye be catching what we be slangin’.
So with the adornments having been beset, let us tell ye what be comin’ like ye pole at the time of release. We have a new drinkin’ game with a single focus for now, it be to rate ye thoughts. Next we have the tease scene in the last art tease and a new one, of which we ask, who ye want to see more of?
And with the tent pole no longer pitchin’, please look forward, as we have been working hard at a tremendous amount of bug fixes, as this release was focused on. Content wise? Apologies, not so much. It is what it is and goes as planned. <3
Доброго всем времени суток, и сразу к новостям.
А их собственно и нет, релиз все ближе и мы работаем не покладая рук. Из интересного, в ближайшем релизе у вас появится шанс попробовать новую мини-игру связанную с выпивание с девушками, надеемся что она вам понравится, но и различные мысли и предложения тоже будем рады услышать.
А на голосовании на этот раз такой вопрос, небольшое превью чего именно вы хотели-бы увидеть в следующем новостном апдейте?
1. Что-то связанное с главными героинями.
2. Хагрида.
3. Хана в плавках.
4. Джо в чулках.
Ну а нам пора возвращаться к сражению с багами, с несметными полчищами которых мы хотим разобраться к этому релизу.
Спасибо за вашу продолжающуюся поддержку. До скорых встреч!
Comments
Nice pic, I was just saying the other day to someone that bras should be taken off for greater protection ;)
Deonast
2020-02-20 05:48:28 +0000 UTCNext we have the tease scene in the last art tease and a new one, of which we ask, who ye want to see more of?
JoeBanks
2020-02-20 05:32:13 +0000 UTCYou kinda left the question in Cyrillic and no English translation.
Pat mcdowell
2020-02-19 21:38:31 +0000 UTCМы ещё посмотрим, кто кого!!! "У самих револьверты найдутся!"
Сергей
2020-02-19 20:00:03 +0000 UTCбан тебе) Просто так, от души)
netgod
2020-02-19 19:57:17 +0000 UTCПочитайте в прикрепленном посте для патронов
Sad Crab Company
2020-02-19 19:52:30 +0000 UTCДля Минервы в дальнейшем будет небольшое продолжение, про нее не забыли.
Sad Crab Company
2020-02-19 19:52:14 +0000 UTCА что с Минервой?
Сергей
2020-02-19 19:50:58 +0000 UTCХан и Джо?? "Кто все эти люди?" Давно не играл, надо срочно вкогтиться.
Сергей
2020-02-19 19:50:40 +0000 UTCЭй ЭЙ!! ЭЙ!!!!! Какие там главные героини!?! Вы что?!!!! ТОЛЬКО Хан и Джо в плавках и чулках!!!! Никаких девушек!!!
netgod
2020-02-19 19:33:33 +0000 UTC